KONST / Litografier / Färglitografi 14908286
nr 1490 8286
Torsten Hult
(1922-2012), Sverige
Hästpolo. Signerad, numrerad 91/260. Färglitografi, bildmått: 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 57x68
Torsten Hult, svensk målare och grafiker 1922 i Höganäs, död 2012.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 september 2022
kl 20:14:49
15/9 20:37:36
100 kr
17/9 10:10:19
Torsten Hult
Läs mer om Torsten Hult